בית הארחה ע"ש
מוריס מ. דואק

בית ההארחה ע"ש מוריס מ. דואק הוא מקום ייחודי המיועד לאמנים, אנשי תרבות, יוצרים, הוגים, אנשי רוח ואקדמיה מישראל ומרחבי העולם.

 

משכנות שאננים מספק לאורחיו מקום מפגש מעורר השראה, בעודם מוקפים אמנות, הגות ויצירה בשילוב אירוח אישי יוקרתי. בין האורחים המיוחדים ששהו במשכנות שאננים ניתן למנות את פול אוסטר, סול בלו, סימון דה בובואר, אייזק שטרן, ז'אן-פול סרטר, ארי דה לוקה, אומברטו אקו, אלן פינקלקראוט, אמיר קוסטוריצה, הדלאי למה, לאנגלאנג, הרמן ווק, אתגר קרת, ניקול קראוס ועמוס עוז.

 

משכנות שאננים גאה בתרומתו של בית ההארחה ע"ש מוריס מ. דואק לעולם התרבות באמצעות תוכנית העמיתים, ובהיותו בית לאנשי תרבות ורוח, מקום לחקור, לצמוח וליצור תרבות. בית ההארחה שוכן במבנה ההיסטורי ראשון במעלה המסמל את התחדשותה של ירושלים והיציאה מחומות העיר העתיקה.

להצהרת הסדרי הנגישות
להזמנות ובירורים

מיקומו  של המבנה רב הקסם אל מול נוף מרהיב של חומות העיר העתיקה, מגדל דוד וגיא בן הינום, מעניק לשוהים בו חוויה בלתי נשכחת. במרחק הליכה קצר נמצאים המוקדים התרבותיים, ההיסטוריים והדתיים של העיר, ובנוסף מתחמי בילוי תוססים.

החדרים

בבית ההארחה 25 חדרי אירוח מרווחים, 18 מהם סוויטות והאחרים חדרי דה לוקס. עיצוב הבית משמר את אופיו ההיסטורי של המבנה ומשקף את מיקומו הנפלא בלב ירושלים, על קו התפר בין העיר העתיקה לעיר החדשה.

 

האווירה המיוחדת באה לידי ביטוי במבנה החדרים: בתקרה הגבוהה, רצפת האבן המיוחדת והחלונות הקמורים המשקיפים על נוף עוצר נשימה של חומות העיר העתיקה, מגדל דוד וגיא בן הינום. עיצוב הפנים משלב איפוק אלגנטי ונוחות מודרנית, תוך שמירה על המבנה המקורי. אוסף הצילום הישראלי של משכנות שאננים מוצג בחדרי האירוח ובחללים הציבוריים.

מסעדה
חניה נוחה
Free Wi-Fi
גישה לנכים
לינה

להזמנות ולבירורים בנושאי לינה

טל’: 02-6292203 | דוא”ל: guest@mishkenot.org.il

הירשמו לניוזלטר

איורים: שרית עברני

  2021 כל הזכויות שמורות משכנות שאננים ©