שמור בשם - שיטוט תרבותי

שמור בשם - שיטוט תרבותי

יום ה' 10.11
23:00-19:00
משכנות שאננים - מרכז תרבות ורוח

אירוע תרבות חד-פעמי

19:30 בפרלמנט עם ליאת הר לב ("ארץ נהדרת")
איך נולדו הדמויות המבריקות של אסתי הצדקת, אירנה מהפרלמנט, סלמה הרוקחת וליהיא האשטג? השחקנית ליאת הר לב בשיחה אינטימית על מקורות ההשראה שלה, מבמות התיאטרון ועד מהדורת החדשות המטורללת של "ארץ נהדרת". מנחה: הילה גולדנברג

20:30 הגנטיקה של הדמיון
שירה נכתבת לרוב בבדידות, אבל מהדהדים בה רשמים משירים קודמים, ממקומות וממערכות יחסים. משוררים ומשוררות מספרות על הא.נשים שהשפיעו על היצירה שלהן ושלהם יותר מכול.
בהשתתפות שלומי חתוכה, טל ניצן, שלומית נעים-נאור, אלעד זרט, עמיחי חסון ומיה טבת דיין. מנחה: מישי הרמן. בשיתוף סיפור ירושלמי – ליין ערבי סטוריטלינג מבית סיפור ישראלי

20:45 ואני ראיתי ברוש
דובי, רבקה ויסמיניש מגיעים לשיחה פתוחה באודיטוריום. בני משפחת ברוש (מתוך הצגת הקאלט "מייקל") יספרו על פשטידת בצל, על כוכבי טלוויזיה וכן על אוסף מחקים אשר נסכו בהם השראה והביאו אותם עד הלום. בהשתתפות אבי דנגור, הילה גולדנברג ומיטל רז. מנחה: אלי חביב

22:00 כיתת אומן עם ליילי – גל תורן וגיא לוי
צמד המוזיקאים וחברי הילדות הירושלמים יספרו על המסלולים השונים הנובעים ממקורות ההשראה שלהם ויתנו לנו טעימות מהמוזיקה שיצרו יחד לאחר שנים של יצירה בנפרד.

לכל אורך הערב:

דבר אלי
על כורסה בחדר נסתר יושבת אשה. היא מבקשת בקשה ברורה, אינטימית, לא מובנת מאליה: דבר אלי. דבר אלי באמת, ברגע הזה שלא יחזור על עצמו, שבו שני אנשים יושבים זה מול זה וכל אחד מול עצמו.
יוצרים: מאיה בואנוס ואייל לויט

דייט עם משוררת
המשוררת אורית גידלי מזמינה זוגות לשיחה על הבר שבסופה תכתוב להם שיר – שיר על אהבה או קושי או התגברות או חגיגה. השיר שלהם. השיר שנכתב עבורם. השיר שהם צריכים לשמוע.

!Word
מלים שיציע הקהל בזמן אמתי יהפכו לשירים חדשים ומקוריים לחלוטין תחת ידיהם של המשורר צחי אבינועם ואמן הווידיאו-ארט אריק פוטרמן.

לפי העין
הכוריאוגרפית מיכל בן ליאור ואחיה גיטריסט הפלמנקו–ג'אז דן בן ליאור (מדריד) יצרו עבודת מחול-פרפורמנס בהשראת סבתם הבלתי נשכחת, שחלק ממנה מלווה אותם בכל אשר ילכו. השניים יזמינו את הקהל להיזכר ברגעים של השראה עם בני משפחה, ויתרגמו אותם לשפת המוזיקה והמחול.

אוכל לנשמה
דוויני פיתה בר מגיעים היישר מהשוק עם פיתות צבעוניות ומחממות לב ודרינקים משמחים.

  • הכרטיס כולל כניסה לכל האירועים. הכניסה למופעים שיתקיימו בחללים עם הגבלת מקום תתאפשר על בסיס מקום פנוי
  • כרטיסים ניתן לרכוש גם במשרדי איוונטר, טל' 6627*
  • כמה מהאירועים יתקיימו תחת כיפת השמים, מומלץ לבוא בלבוש חם
  • התכנית נתונה לשינויים

האירוע בתמיכת עיריית ירושלים 

 

 

הירשמו לניוזלטר

איורים: שרית עברני

  2021 כל הזכויות שמורות משכנות שאננים ©