אילת כרמי - גירלנדה

אילת כרמי - גירלנדה

יום ו' 1.2
גלריה דואק, מרכז תרבות משכנות שאננים

קבלת פנים ושיח גלריה עם האמנית והאוצרת: יום שישי 1 בפברואר בשעה 11:30
נעילה: 1 במאי 2019

גלריה דואקמשכנות שאננים שמחה לארח תערוכת יחיד של האמנית אילת כרמי. כרמי מציגה מקבץ ציורים בטכניקות שונות. ציוריה מורכבים מניירות שקופים, מונחים זה על גבי זה. הציור המרכזי, צלצוד, 2013, הינו קולאז' גדול ממדים הנמתח על פני הקיר בגוונים רכים ועדינים. הוא מתאר דמות נשית המנגנת בכלי בעל חוטים ההופכים לשריג צמחי בו לכודים בעלי חיים.
הבחירה במצע שקוף מאפשרת לכרמי לחשוף את השכבות השונות המרכיבות את הציור כמדיום ואת הדימוי הסיפורי. בעבודותיה היא בוראת – עולם, מקום, זמן ועלילה הלקוחים מעולמות רחוקים ומיתולוגיים. בריאה זו, כוללת מוטיבים של צמחיה, דמויות נשיות, כלי נגינה, בעלי חיים, דימויים ממקורות היסטוריים ועצמות גוף.
שם התערוכה, "גירלנדה ", הינו מוטיב יווני המתאר שרשרת דקורטיבית של פרחים ועלים השזורים זה בזה. מוטיב השזירה מופיע בכל עבודות התערוכה וברובן מופיעה שזירת פרחים או עלים. זהו מוטיב מרכזי בעבודה דקל יריחו, 2018. זוהי עבודת קיר תלת ממדית גדולה ועשירה, גירלנדה, המורכבת מציורים שונים אשר נגזרו לפרחים, צמחים, עצמות, גולגולות וציפורים. הגירלנדה נושאת בתוכה דימויי חיים ומוות בו זמנית. מצד אחד דימויים צבעוניים ואסתטיים אך מצד שני צלליות כהות ושחורות או שקופות לגמרי. העבודה מלווה בשני תצלומים המדגימים את חבישת הגירלנדה על הראש כרעלה, כשהראייה מתאפשרת רק דרך חרכי הגירלנדה.
מוטיב הפרחים הינו מוטיב ידוע בתולדות האמנות ומשמש מצד אחד סמל לחיים, יופי ואסתטיקה ומצד שני סמל לקמילה ומוות. הפרחים מוגשים ליולדת כסמל לפריחה והתחלה חדשה ובמקביל מונחים בלוויות – בזרי מוות וזיכרון. אילת מנצלת פער זה, היא משתמשת בפרח בשני המובנים.
כרמי בוראת דרכם מרחב ציור, עבודותיה נבנות ונפרקות, מהדהדות מרחב אחר, טקסים, תפאורות, דמויות מיתולוגיות ועוד.

הירשמו לניוזלטר

איורים: שרית עברני

  2021 כל הזכויות שמורות משכנות שאננים ©